Bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?

Bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?

Kwestia wyboru bramy garażowej może spędzać sen z powiek wielu osobom. W końcu ona odpowiada za ochronę naszego samochodu i innych ważnych przedmiotów. Warto przy wyborze wziąć pod uwagę kwestie bardziej istotne, jak i te niepozorne. W końcu nawet najmniejszy szczegół może powodować problemy w codziennym korzystaniu z bramy garażowej.

Brama garażowa – kluczowe informacje

Bramy garażowe mogą być w wersji tradycyjnej oraz ocieplonej. Choć są dużo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą mogli zauważyć dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w następstwie tego zachwycającym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie konkretne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach oraz barwach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, warto regularnie przeprowadzać profesjonalny ich przegląd. Wykwalifikowany serwis uczyni, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.

Bramy garażowe – jaki typ bramy wybrać?

Najczęściej wybierane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku sporych, szerokich podjazdów, ponieważ brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, wskutek tego potrzebują dużo większej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, jakie dzielą się na boczne i górne; charakteryzują się dobrą szczelnością, w następstwie tego stanowią dobry wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w takim razie sprawdzą się w wypadku niewielkich samochodów i garaży, które bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują razem z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, zajmują niewielką przestrzeń, a funkcjonują tak samo jak rolety okienne.

To, która brama garażowa będzie dobra zależy, od wielkości podjazdu, przestrzeni podwórka i przystępności na rynku.

Najlepsza brama garażowa – cechy

Jakakolwiek brama do garażu, obojętnie od jej rodzaju, powinna znamionować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania i wysokimi atutami estetycznymi. Należałoby też zwrócić szczególną uwagę na łatwość jej montażu, sposób pielęgnacji i konserwacji, a także wykorzystane zabezpieczenia. To niezwykle istotne, by bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność i odporność termiczną.

Istotne kwestie, o których się zapomina to to, czy brama garażowa jest cicha. Wielu osobom może przeszkadzać szum podczas otwierania, a co za tym idzie, każdego dnia będą się irytować. Polecamy także wypróbować płynność działania, czyli to czy nie zacina się ona w żadnym miejscu. Wszystkie te kwestie pomogą Ci wybrać bramę idealną.

Komentarze
Ludwik Laskowski

Posiadam bramę płytową i naprawdę bardzo sobie chwalę.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Aniela Dudek
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Aniela Dudek
Jakie cechy wyróżniają materac termoplastyczny?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Zobacz inne w Dom i ogród
Kiedy warto postawić na talerzyki papierowe w alternatywie dla porcelany?

Organizacja imprezy zawsze wiąże się z wieloma decyzjami do podjęcia – od wyboru miejsca, przez planowanie...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Różnice między podłogą drewnianą a panelami laminowanymi

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie są różnice między podłogą drewnianą a panelami laminowanymi? W...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kwestia wyboru bramy garażowej może spędzać sen z powiek wielu osobom. W końcu ona odpowiada za ochronę naszego samochodu i innych ważnych przedmiotów. Warto przy wyborze wziąć pod uwagę kwestie bardziej istotne, jak i te niepozorne. W końcu nawet najmniejszy szczegół może powodować problemy w codziennym korzystaniu z bramy garażowej.Brama garażowa – kluczowe informacjeBramy garażowe mogą być w wersji tradycyjnej oraz ocieplonej. Choć są dużo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą mogli zauważyć dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w następstwie tego zachwycającym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie konkretne, opłacalne rozwiązania.Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach oraz barwach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, warto regularnie przeprowadzać profesjonalny ich przegląd. Wykwalifikowany serwis uczyni, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.Bram...