Chcesz kupić pralkę? Zobacz, jak ogromny masz wybór!

Chcesz kupić pralkę? Zobacz, jak ogromny masz wybór!

Pralka podobnie jak lustro w łazience jest urządzeniem, które każdy posiada w swoim domu. Mało tego, nie da się wyobrazić, że moglibyśmy nie mieć możliwości prania na bieżąco ubrań i innych materiałów. Oczywiście każdy ma inne wymagania i preferencje i budżet przeznaczony na zakup. Powinniśmy określić wszystkie atuty, które będzie mieć nasza nowa pralka, żeby nie być rozczarowanym. W artykule przychodzimy z pomocą, opisując najbardziej popularne typy pralek.

Kiedy wybrać pralkę ładowaną od przodu? 

Nowoczesna, najbardziej pospolita pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona dużo zalet – dostęp do prania (oraz jego podgląd) jest niezwykle łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górnej powierzchni pralki. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o standardowych wymiarach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, świetna do mniejszych pomieszczeń, jak również big, czyli o większej aniżeli standardowa pojemności, nawet do kilkunastu kilogramów wsadu. Dla jasności: pralka w uniwersalnym rozmiarze ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Takie pralki mają oczywiście swoje wymagania – muszą być na stałe przyłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach czy też łazienkach.

Pralka pakowana od góry do mniejszych pomieszczeń

Tam, gdzie nie da się zainstalować standardowej pralki i na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, a dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony aniżeli w standardowych. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same czy też podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralkosuszarki — czyli pralka i suszarka 

Pralkosuszarki to inny poziom komfortu. W jednym urządzeniu da się skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie czy też z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Turystyczna pralka — dlaczego warto wybrać? 

Niewielka, mobilna i umożliwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, albowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Powinno się pamiętać, że różnią się one pojemnością. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce lub w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z przeróżnych powodów nie możesz bądź nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

Pralki wirnikowe i wirówki — które z nich są lepsze? 

Bardzo ciekawym zjawiskiem jest niemalejąca popularność pralek wirnikowych. Dostępność tak wielu modeli automatycznych nie przekonuje grona użytkowników i stawiają na klasyczne rozwiązanie, jakim jest pralka wirnikowa właśnie. Ich niesłabnące zainteresowanie wykorzystują producenci pralek i ulepszają wersję sprzed kilkudziesięciu lat. Obecnie możemy kupić pralkę wirnikową z opcją wirowania, poprzez zamontowanie w niej wirówki, co nie było możliwe za czasów naszych babć. Należy oczywiście pamiętać, że pralki te sprawdzą się raczej tam, gdzie dużo i często się nie pierze. Nawet nowoczesne modele nadal mają bardzo proste, podstawowe funkcje, które mogą stanowić pewien dyskomfort.

Komentarze
Liza Baran

Zanim kupiłam swoją pralkę, to chyba spędziłam miesiąc na poszukiwania tej jedynej. Czemu nie wpadłam na taki artykuł?!

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Arek Czarnecki
Chcesz kupić pralkę? Zobacz, jak ogromny masz wybór!
Komentarze: 1
Ocena: brak
Zobacz inne w Technologia i Internet
Kiedy warto zainwestować w usługi IT?

Usługi informatyczne są aktualnie niezbędne w większości zakładów pracy. Z urządzeń elektronicznych korzystamy...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Katalogi NAP a wpływ na konwersje offline

Czy wiesz, że katalogi NAP mogą być kluczem do zwiększenia konwersji dla Twojej firmy nie tylko online...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Pralka podobnie jak lustro w łazience jest urządzeniem, które każdy posiada w swoim domu. Mało tego, nie da się wyobrazić, że moglibyśmy nie mieć możliwości prania na bieżąco ubrań i innych materiałów. Oczywiście każdy ma inne wymagania i preferencje i budżet przeznaczony na zakup. Powinniśmy określić wszystkie atuty, które będzie mieć nasza nowa pralka, żeby nie być rozczarowanym. W artykule przychodzimy z pomocą, opisując najbardziej popularne typy pralek.Kiedy wybrać pralkę ładowaną od przodu? Nowoczesna, najbardziej pospolita pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona dużo zalet – dostęp do prania (oraz jego podgląd) jest niezwykle łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górnej powierzchni pralki. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o standardowych w...