Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Jak dokonać zakupu fotelika samochodowego?

Fotelik samochodowy to zagadnienie bardzo rozbudowane i regulowane przepisami prawa. Warto znać kluczowe kwestie, jakimi należy się kierować przy jego wyborze. Jeszcze kilka lat temu wytyczne nie były tak precyzyjne jak dziś. Do tego uciążliwa była ich interpretacja. Obecnie znamy już wszystkie normy, jakie powinny spełniać bezpieczne i odpowiednio przystosowane do dziecka foteliki. W poniższym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości. 

Wymiary dziecka jako główny wyznacznik

Powinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi oraz długości dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być tylko tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej dobrany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko urośnie. Niezbędne zatem będą wymiany fotelików. Nie polecamy nabywania osprzętu zbyt dużego z założeniem, że dłużej będzie nam służyć lub używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Dopuszczone do obrotu fotele samochodowe dla dzieci, muszą spełniać szereg wymagań określonych przez ustawodawcę. Na krajowym rynku najpopularniejsze są testy ADAC. Podczas takich testów przeprowadza się próby zderzeniowe w warunkach laboratoryjnych i przy wykorzystaniu manekinów, które odpowiadają wymiarom oraz budowie dziecka. Wysokiej jakości produkt powinien posiadać jak największą ilość gwiazdek w skali od 1 do 5.

 

Komentarze
Robert Kania

Rzadko się zdarza aby od razu znaleźć ten najlepszy dla nas plus fotelik tani nie jest, no ale bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Bogumił Urbański
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Bogumił Urbański
Zobacz inne w Motoryzacja
Jakie zakupić dywaniki do auta i jak o nie dbać?

Zadbanym samochodem zdecydowanie przyjemniej się podróżuje. Dbając o swoje auto, nie możesz zapomnieć...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Jaka jest odpowiedzialność warsztatu samochodowego podczas naprawy?

Kiedy oddajemy samochód do naprawy liczy się dla nas kilka kwestii, są to: czas naprawy i jej jakość...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Jak dokonać zakupu fotelika samochodowego?Fotelik samochodowy to zagadnienie bardzo rozbudowane i regulowane przepisami prawa. Warto znać kluczowe kwestie, jakimi należy się kierować przy jego wyborze. Jeszcze kilka lat temu wytyczne nie były tak precyzyjne jak dziś. Do tego uciążliwa była ich interpretacja. Obecnie znamy już wszystkie normy, jakie powinny spełniać bezpieczne i odpowiednio przystosowane do dziecka foteliki. W poniższym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Wymiary dziecka jako główny wyznacznikPowinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi oraz długości dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Popularne przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii ...