Przybory szkolne dla pierwszoklasisty – co kupić?

Przybory szkolne dla pierwszoklasisty – co kupić?

Nowa szkoła to wielkie wydarzenie, któremu towarzyszą silne emocje. Dzieci przyzwyczajone do przedszkolnego środowiska muszą zmierzyć się z nowymi okolicznościami i nowymi ludźmi. Rodzice również reagują emocjonalnie na tak wielką zmianę i obawiają się o swoje pociechy, jak sobie poradzą i czy trafią na wartościowych ludzi, ale też zastanawiają się jak najlepiej przygotować dzieciaki do nowej sytuacji i w jakie przybory szkolne zainwestować.

Czy zdać się na siebie przy wyborze przyborów dla pierwszoklasisty?

Przed pójściem do sklepu z zamiarem kupna wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, należałoby sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane przybory.

Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom część artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój kłopot, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Niezbędne artykuły szkolne, które musi mieć pierwszoklasista

Jeśli już wiemy, co chcemy wybrać dla naszego dziecka, nadchodzi czas zakupów. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością i nabywaniem rzeczy zbędnych. Piórniki, zeszyty i inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z przeróżnych bajek.

Nie dajmy się jednak nabrać, bowiem poza tym, że na okładce jest odjazdowy pirat czy też księżniczka, to jakość kartek zazwyczaj jest taka sama albo gorsza, a cena dużo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niekorzystnymi wydatkami można się uchronić, przygotowując przemyślaną listę.

Nie przesadźmy także w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo zapewne lepiej wydać kilka groszy więcej, niż spowodować, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły przybity oraz niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które na pewno będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory możemy kupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeśli chodzi akcesoria do rysowania, malowania czy też pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Jaki tornister wybrać idąc do pierwszej klasy?

Zakup tornistra to niezwykle istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najistotniejsze jest, ażeby był wykonany z trwałych i  dobrych materiałów oraz żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Odpowiednim wyborem będzie tutaj tornister, który pomieści wszystkie akcesoria, a do tego może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, kiedy wspólnie z dzieckiem pójdziemy na zakupy oraz przymierzymy już wybrany produkt. Możemy wtedy spytać, czy naszemu potomkowi podoba się plecak i na dodatek sprawdzić czujnym okiem, czy plecak posiada wszelkie potrzebne funkcje jak na przykład regulacje szelek.

A kiedy najlepiej iść na zakupy przyborów?

Nie czekajmy do ostatniej chwili, nie narażajmy się na niepotrzebny stres. Kiedy wybierzemy się do sklepu tydzień, czy nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego, kupimy wszystko czego potrzebujemy.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Malwina Pawlak
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Malwina Pawlak
Przybory szkolne dla pierwszoklasisty – co kupić?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz inne w Edukacja i nauka
Na co zwracać uwagę podczas wyboru warsztatów dla pracowników?

Menedżer, który nie lekceważy interesów firmy oraz wie, że rozwój zawodowy każdego pracownika jest bardzo...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Przekonaj się, jak właściwie uczyć się testów na prawo jazdy?

Jeżeli próbujesz zdawać egzamin teoretyczny na prawo jazdy już kolejny raz, to nasz artykuł Ci się przyda...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Nowa szkoła to wielkie wydarzenie, któremu towarzyszą silne emocje. Dzieci przyzwyczajone do przedszkolnego środowiska muszą zmierzyć się z nowymi okolicznościami i nowymi ludźmi. Rodzice również reagują emocjonalnie na tak wielką zmianę i obawiają się o swoje pociechy, jak sobie poradzą i czy trafią na wartościowych ludzi, ale też zastanawiają się jak najlepiej przygotować dzieciaki do nowej sytuacji i w jakie przybory szkolne zainwestować.Czy zdać się na siebie przy wyborze przyborów dla pierwszoklasisty?Przed pójściem do sklepu z zamiarem kupna wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, należałoby sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane przybory.Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom część artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój kłopot, to dowiemy się czegoś więc...