Kamerzysta na wesele — czym kierować się przy jego wyborze?

Kamerzysta na wesele — czym kierować się przy jego wyborze?

Młode pary praktycznie zawsze zatrudniają na czas swojego ślubu i wesela fotografa. Kamerzysta nie jest już tak oczywisty, jednak nadal fach ten cieszy się na ślubach dużą popularnością. W końcu fotografie nie zawsze oddadzą emocje tak jak filmy, które później w każdej chwili będzie można odtworzyć. By dokonać dobrego wyboru osoby filmującej ceremonię, warto zgromadzić kilka informacji, które będą pomocne.

Czym kierować się przy wyborze kamerzysty na wesele?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, które będzie mógł pokazać. Istnieją rozmaite style oraz techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby zobaczyć portfolio paru kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego.

Kiedy jest najlepszy czas na skontaktowanie się z kamerzystą na wesele?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie oczekiwać. Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeśli zaczniecie szukać późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Zawsze ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole do manewrowania oraz narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Czego oczekiwać od kamerzysty nowożeńców?

Odpowiednio wyposażony kamerzysta powinien mieć dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem oraz sprzętem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się bez problemu stwierdzić, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie.

Sami musicie również wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu oraz przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć cudowną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Ile kosztuje usługa kamerzysty i jakie usługi obejmuje?

Kamerzysta prócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze dobrze zmontować. Montaż takiego filmu może potrwać nawet do kilku tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy również pamiętać, że cena będzie obejmować,  jakość i ilość sprzętu zużytego do nagrania. Ceny najczęściej wahają się między 2500, a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie dokładnie, co dostaniecie w ramach danej ceny.

Po czym poznać profesjonalnego kamerzystę?

Aby móc świadczyć usługi jako kamerzysta, trzeba dysponować profesjonalnym sprzętem. Liczy się także wiedza odnośnie obsługi takiego sprzętu i późniejszej obróbki zdjęć. Warto wystrzegać się kamerzystów, którzy pracują na starego typu kamerach analogowych, nagrywających filmy na taśmach starej generacji. 

Kamerzysta, któremu zależy na jak najwyższej jakości świadczonych usług, zazwyczaj skłonny jest zatrudnić dodatkowych asystentów do pomocy, którzy będą nagrywali uroczystość na kolejnych kamerach. Oznacza to, że ujęcia będą bardziej różnorodne, wykonane z różnych perspektyw i zawodowiec będzie miał wówczas więcej gotowego materiału, który będzie mógł wykorzystać przy montażu. 

Komentarze
Liza Baran

Teraz kamerzyści mają dobrze. Poustawiają kamery, puszczą drony i mają wolne.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Sława Wiśniewska
Zobacz inne w Rodzina i dzieci
Jakie dylematy wiążą się z żywieniem niemowląt?

Powitanie na świecie dziecka, to ogromna radość rodziców, ale i dylematy. Pojawiają się pytania, o to...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Dlaczego zabawki edukacyjne dla dzieci są tak chętnie kupowane?

Wsparcie rozwoju u dziecka jest możliwe głównie dzięki zabawie. W tym celu świetnie sprawdzą się zabawki...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Młode pary praktycznie zawsze zatrudniają na czas swojego ślubu i wesela fotografa. Kamerzysta nie jest już tak oczywisty, jednak nadal fach ten cieszy się na ślubach dużą popularnością. W końcu fotografie nie zawsze oddadzą emocje tak jak filmy, które później w każdej chwili będzie można odtworzyć. By dokonać dobrego wyboru osoby filmującej ceremonię, warto zgromadzić kilka informacji, które będą pomocne.Czym kierować się przy wyborze kamerzysty na wesele?Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, które będzie mógł pokazać. Istnieją rozmaite style oraz techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby zobaczyć portfolio paru kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego.Kiedy jest najlepszy czas na skontaktowanie się z kamerzystą na wesele?Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie oczekiwać. Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej zaczą...