Kryptowaluty. Jak zacząć handlować walutami wirtualnymi?

Kryptowaluty. Jak zacząć handlować walutami wirtualnymi?

Człowiek, który kupił Bitcoin kilka lat temu to prawdziwy szczęśliwiec. Dziś każdy, kto staje przed pytaniem "co byś zrobił, gdybyś mógł cofnąć czas?", odpowiada "zakupiłbym Bitcoiny" - tak w tym przypadku mówimy o liczbie mnogiej. Biorąc pod uwagę początkową cenę tej kryptowaluty, każdą przeciętną osobę byłoby stać na zakup wielu jej sztuk. Dziś cena zaledwie jednej to przeszło 100, a momentami nawet blisko 200 tys. zł. Nasuwa się zatem pytanie, czy 2022 rok to nie zbyt późno, aby zrobić zakupy na giełdzie kryptowalut? Naszym zdaniem wręcz przeciwnie!

Bitcoin — dlaczego warto go kupować?

Ta kryptowaluta jest w tym momencie najpopularniejsza na świecie oraz tytułowana jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest znakomitą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie powinniśmy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednogłośnie, co do olbrzymich jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Kryptowaluta Ethereum — alternatywa dla Bitcoina

Nie dość, że też zaliczyła doskonałe wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wcześniej przytoczonej waluty, niemniej jednak zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany i rozwijany, co zwiększa wyceny, a dodatkowo przeważająca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że warto przemyśleć kupno tej waluty do swojego portfela.

Ripple — kryptowaluta dla nowoczesnych rozwiązań płatniczych

Ta wirtualna waluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły wykorzystywać technologię RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Czy kryptowaluty mogą zabezpieczyć nas przed inflacją w 2022 roku?

2022 rok przywitał nas niezbyt optymistycznie. Pierwsze co rzuca się w oczy to szalejąca inflacja i zawrotne ceny w sklepach. Dużo ludzi nie odnotowało przy tym znacznego przyrostu zarobków, a nawet wręcz ich spadek. Dziś każdy zadaje sobie zapewne pytanie jak zacząć zarabiać więcej, ale także jak zabezpieczyć te oszczędności, które już mamy?

Pomocne mogą być tu właśnie kryptowaluty. Tendencja wzrostowa walut cyfrowych najprawdopodobniej utrzyma się stosunkowo długo. Analitycy są zgodni co do tego, że czasy świetności Bitcoina wcale jeszcze nie przeminęły. W porównaniu z innymi tradycyjnymi metodami zabezpieczenia kapitału zasoby cyfrowe mają szansę generować większe zyski.

 

Komentarze
Anita Nowakowska

Artykuł bardzo interesujący. Muszę się bardziej zagłębić w ten temat.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Antonina Michalska
Zobacz inne w Biznes i finanse
Tłumacz przysięgły – kiedy jego usługi są konieczne?

Biegłość w posługiwaniu się językami obcymi rośnie wśród społeczeństwa, pomimo tego usługi przekładu...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Akcje firmy Elona Muska - wizjonerstwo, innowacje i rynkowe kontrowersje w świecie Tesla i Beyond

Akcje firm związanych z Elonem Muskiem, z naciskiem na flagowy projekt Tesli, stanowią jedne z najbardziej...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Człowiek, który kupił Bitcoin kilka lat temu to prawdziwy szczęśliwiec. Dziś każdy, kto staje przed pytaniem "co byś zrobił, gdybyś mógł cofnąć czas?", odpowiada "zakupiłbym Bitcoiny" - tak w tym przypadku mówimy o liczbie mnogiej. Biorąc pod uwagę początkową cenę tej kryptowaluty, każdą przeciętną osobę byłoby stać na zakup wielu jej sztuk. Dziś cena zaledwie jednej to przeszło 100, a momentami nawet blisko 200 tys. zł. Nasuwa się zatem pytanie, czy 2022 rok to nie zbyt późno, aby zrobić zakupy na giełdzie kryptowalut? Naszym zdaniem wręcz przeciwnie!Bitcoin — dlaczego warto go kupować?Ta kryptowaluta jest w tym momencie najpopularniejsza na świecie oraz tytułowana jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest znakomitą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania pro...