Porządek w miejscu pracy - Postaw na uporządkowane biurko

Porządek w miejscu pracy - Postaw na uporządkowane biurko

Uporządkowanie przestrzeni, w której pracujemy nie wymaga dużo wysiłku. Przygotowanie jej do wykonywania obowiązków, to również nic trudnego. Porządek i ograniczenie zbędnych rzeczy pozytywnie wpływają na koncentrację. Pozwala to również na oszczędność czasu, gdyż nic nie zajmuje naszej uwagi. Ważne jest, żeby nic, co zbędne nas nie absorbowało. Jak zatem właściwie zadbać o nasze biurko i pomieszczenie, w którym pracujemy?

Najważniejsze, to stale utrzymać porządek na biurku w miejscu swojej pracy

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Posprzątanie biurka to niewielkie wyzwanie — Jak to zrobić?

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Zatroszcz się o tryb pracy i wyeliminuj to co Ci rozprasza w pracy

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Jeżeli możesz wyłącz też internet. Kiedy musisz z niego korzystać, zadbaj by nic, co niepotrzebne Cię nie rozpraszało. Przede wszystkim zapomnij o komunikatorach społecznościowych, o wszelakich powiadomieniach, nie sprawdzaj informacji, niezwiązanych z Twoim zajęciem. Szybko się zorientujesz jak wiele korzyści przyniesie takie działanie. Trening czyni mistrza, pilnuj się, a żadne dystrakcje nie będą Cię atakować. Pracując w domu, w którym przebywają inni, poproś ich, żeby zachowywali się cicho w czasie Twojej pracy. Zyskasz dzięki temu poczucie, że dbasz o siebie i wyniki swojej pracy.

Komentarze
Ludwik Laskowski

Słyszałem, że jeśli ma się bałagan na biurku to jest się osobą bardzo inteligentną.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Daniela Pawlak
Kategoria: Praca
Komentarze: 1
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Daniela Pawlak
Zobacz inne w Praca

Brak artykułów

Uporządkowanie przestrzeni, w której pracujemy nie wymaga dużo wysiłku. Przygotowanie jej do wykonywania obowiązków, to również nic trudnego. Porządek i ograniczenie zbędnych rzeczy pozytywnie wpływają na koncentrację. Pozwala to również na oszczędność czasu, gdyż nic nie zajmuje naszej uwagi. Ważne jest, żeby nic, co zbędne nas nie absorbowało. Jak zatem właściwie zadbać o nasze biurko i pomieszczenie, w którym pracujemy?Najważniejsze, to stale utrzymać porządek na biurku w miejscu swojej pracyStanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na śc...