Przekonaj się o fenomenalnych właściwościach pościeli z lnu!

Przekonaj się o fenomenalnych właściwościach pościeli z lnu!

Jednym z bardziej lubianych pomieszczeń w całym domu jest sypialnia. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ możemy w niej odpocząć po ciężkim dniu pracy i wyzwań. Jednak, czy jesteś świadomy tego, że pościel, w której sypiasz, powinna być dobra jakościowo oraz naturalna, aby sen był zdrowy, a poranek pełen energii? W niniejszym wydaniu prezentujemy pościel z lnu, którą warto zaprosić do swojego życia!

Jakie zastosowanie ma len?

Len może szokować – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które można zobaczyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą sporo interesujących zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz fenomenalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest używany w kosmetyce, farmakologii oraz we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki odpowiedniej technologii wytwarzane są miłe w dotyku i miękkie materiały.

Interesujące właściwości pościeli z lnu!

Dlaczego lepiej wydać więcej na pościel uszytą z lnu niż na pościel bawełnianą? Sekret tkwi w cudownych właściwościach włókien, które sprawiają, że są one świetnym materiałem na poszewki i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, dlatego gwarantuje kapitalny komfort latem, jak i zimą. W ciepłe dni delikatnie chłodzi, kiedy jednakże jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują lekkie grzanie i przyjemne otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo budowa włókien czyni, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią w niej przebywać. Grzyby i bakterie także nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest wspaniały dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka świetnie wpływają na mikrokrążenie, w związku z tym cera na ciele i twarzy jest w doskonałej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – a zatem same zalety!

Pościel z lnu jest łatwa w pielęgnacji!

Dużą zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle prosta pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia oraz kurz, dlatego tak łatwo się nie brudzi. Za to ubóstwia wodę i im więcej ma za sobą prań, tym jest miększy oraz trwalszy! Dlatego właśnie taką pościel można używać kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, wystarczy użyć delikatnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta, jednak z całą pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Naturalna pościel z lnu – idealna do wielu stylizacji!

Pościel z lnu ze swoimi naturalnymi wgnieceniami może być ozdobą wielu sypialni. Co prawda najlepiej odnajdzie się w stylu boho, eko czy skandynawskim, lecz na przykład w stylu romantycznym również można z niej korzystać. Dzieje się tak za sprawą rozmaitej kolorystyki, w tym również koloru białego, jak i beżowego, co daje nieograniczone możliwości w urządzaniu wnętrza. Dlatego nie czekaj, tylko zadbaj o swój prawidłowy sen!

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Roma Zielińska
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Roma Zielińska
Jak przebiega montaż systemów przeciwpożarowych?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz inne w Dom i ogród
Przegląd nawozów naturalnych i ekologicznych

Nawozy sztuczne, jak i naturalne są bardzo pomocne przy pracy ogrodniczej czy rolniczej. Jedne i drugie...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Stalowo-drewniane drzwi zewnętrzne - zalety i zastosowanie

Połączenie dwóch materiałów - drewna i stali - sprawia, że drzwi te oferują nie tylko atrakcyjny wygląd...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Jednym z bardziej lubianych pomieszczeń w całym domu jest sypialnia. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ możemy w niej odpocząć po ciężkim dniu pracy i wyzwań. Jednak, czy jesteś świadomy tego, że pościel, w której sypiasz, powinna być dobra jakościowo oraz naturalna, aby sen był zdrowy, a poranek pełen energii? W niniejszym wydaniu prezentujemy pościel z lnu, którą warto zaprosić do swojego życia!Jakie zastosowanie ma len?Len może szokować – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które można zobaczyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą sporo interesujących zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz fenomenalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest używany w kosmetyce, farmakologii oraz we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki odpowiedniej tech...